2 травня. Основи здоров'я 6 клас
Тема. Пожежна безпека твоєї оселі.
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня!
Хай вам ясно сонце світить у віконечко щодня,
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий –щастя не мине!
Пригадаємо що таке пожежа
Щоб відбувся процес горіння які потрібні три умови
1)Джерело запалювання (запалені сірник, бенгальський вогонь, запальничка, сигарета; несправний електроприлад, багаття, лупа, уламок скла на сонці…)
2)Горюча речовина? (Бензин, солярка, папір, сухе листя, хмиз…)
3) Повітря - наявність кисню.
Усі речовини за ознакою горючості поділяють на два види :горючі і негорючі. Горючі в свою чергу поділяються на легкозаймисті та важкозаймисті.
Легкозаймисті –це ті що спалахують навіть від незначного нагрівання, невеликого джерела вогню. Наприклад бензин,солярка,газ,папір…
- А як ви думаєте, чому на автозаправних станціях заборонено користуватися відкритим вогнем,зокрема палити? (Бо там знаходяться легкозаймисті речовини)
Важкозаймисті – це ті ,які загораються від джерела сильного вогню. Наприклад,кам’яне вугілля, лінолеум, пластикові стелі й панелі…
Негорючі - це ті,які під дією вогню або високої температури не горять ,не тліють ,не обвуглюються. Наприклад каміння,вода,пісок,цегла,земля. Їх застосовують для гасіння пожеж.А скажіть чому ці матеріали застосовують на будівництві? (Бо вони не є горючими)
Розрізняють три стадії виникнення пожеж:
Початкова(загоряння): триває від 5-до 30 хв. Відносно низька температура й незначна швидкість поширення вогню. Вогонь досить легко загасити.
Основна (стійке або розвинуте горіння).Горіння підсилюється і прискорюється. Підвищується температура полум’я. Збільшується факел полум’я і площа поширення вогню. Загасити пожежу дуже важко.
Комментарии
Отправить комментарий